Hakkımızda

Biz Kimiz?

Hastayı tek bir hastane ile işbirliği yapmak yerine, Türkiye’nin her yerindeki en iyi hastanelere veya gerekli uzmanlıktaki doktorlara ulaştırarak hasta için mümkün olan en yüksek hizmeti almayı amaçlayan bir sağlık turizm şirketidir. Üniversite hastanelerini ve devlet hastanelerini teknolojik gelişme ve operasyonlarda bilimsel gelişme ile dönüştürmek, Türkiye’deki en iyi tıbbi müdahaleyi ve en iyi tedavi merkezlerini almak için bürokrasiyi aşarak hastalara hizmet veren özel hastanelere araştırma yapmaktır.

Nitelikli doktor Kadrosu

Kendinizi Ülkenizde Gibi Hissediyorsunuz

Daha Düşük Maliyetler

24/7 Acil Servis

Türkiye’deki Tedavi Hakkinda Sikça Sorulan Sorular

Bimaristan Travel Nedir?

Hastayı tek bir hastane ile işbirliği yapmak yerine, Türkiye’nin en iyi hastanelerine veya gerekli uzmanlıktaki doktorlara teslim ederek hasta için mümkün olan en yüksek hizmeti almayı amaçlar. Üniversite hastanelerini ve devlet hastanelerini teknolojik gelişme ve operasyon ve araştırmada bilimsel gelişme ile bürokrasiyi aşarak hastalara hizmet veren özel hastanelere dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Böylece en iyi tedavi ve tıbbi müdahale sağlanır. Ayrıca birçok özel hastane ile yakın işbirliği vardır.

Türkiye’deki tedavi İle diğer ülkelerdeki tedavi arasindaki fark nedir?

Her şeyden önce, Amerika ve Kanada’daki tıbbi gelişme, onları tıbbi açıdan dünyanın ilk ülkesi yapıyor. Avrupa ve Türkiye ülkelerine gelince, özellikle kalıcı misyonların mevcudiyeti ve devletin hastaneleri desteklemek ve hükümetin en gelişmiş cihazları satın almak için harcadığı para ile Türk tıbbi gelişiminin artık oradaki tıpla eşleştiğinden neredeyse emin olabiliriz. ülkeyi tıp alanında dünya çapında lider bir ülke haline getirmek amacıyla. Yapıyor musun Türki̇ye’de Tedavi̇ Hindistan’daki en iyi anne? Fiyat açısından, Hindistan’daki ucuz işgücü nedeniyle, operasyon fiyatları bazen orada daha ucuzdur. Tıbbi ve teknolojik gelişme açısından Türkiye öncüdür. Yayılımı ne olursa olsun CMV, HERPIS gibi virüsler ve bazı bakteri türleri hastada olmayabilir ama ileride hastada tedavi edemeyecekleri büyük sorunlara yol açabilir.

Türkiye’deki tedavi İle diğer ülkelerdeki tedavinin fiyat açisindan farki nedir?

Türki̇ye’deki̇ fi̇yatlar genel olarak avrupa İle kiyaslandiğinda yaridan daha az ve kesi̇nli̇kle hi̇ndi̇stan’dan daha pahali ama dolarin son zamanlardaki̇ yükseli̇şİyle bi̇rli̇kte fi̇yatlar arap ülkeleri̇ndeki̇ fi̇yatlara çok yaklaşti.

Tibbi rehberlik söz konusu olduğunda doktorlar ve çevirmenler arasindaki fark nedir?

Cerrahlıkta, iyi bir cerrahın ameliyatı gerçekleştiren doktor değil, ameliyata neden olan komplikasyonları ve hataları yönetebilen doktor olduğunu söyleyen bir kural vardır. Diş implantı, saç ekimi, obezite operasyonları gibi en küçük operasyonlar bile çok büyük komplikasyonlara neden olabilir. Örneğin tüp mide ameliyatı, ameliyat sonrası komplikasyon oranı binde dört civarındadır. Nadir olmasına rağmen, tercümanın bu ilkel konulardaki bilgisizliği ve bu hataları düzeltme kabiliyetine sahip doktorların bilgisizliği hastayı feci sonuçlara götürebilir. Bimaritan travel ekibi çeşitli Türk üniversitelerinden mezun olmuş ve tedavide büyük deneyime sahip doktorlar hakkında birçok bilgiye sahipler. Öncelikli görevimiz hastayı uygun merkeze yönlendirmektir. Doktor kaçınılmaz olarak hastaya ve onun durumuna karşı bir his duyar, hastanın muzdarip olduğu ve tercümanın bilmediği sorunları bilir. Bu nedenle, hasta rehberliği, kaçınılmaz olarak, maddi ilkeye değil, hastanın çıkarını dikkate alma ilkesine bağlıdır.

Bunun için bir örnek var mı?

Elbette, en kolayı hastanın sahip olduğu obezite sorunudur. Önce uyku sırasında gece boğulması eşlik eder ve hasta uyku sorunları yaşar. Zayıf bağışıklığa sahip kronik enfeksiyonlara neden olan yüksek kan şekeri. Ayrıca hasta gece uyurken iki ya da üç kez idrara çıkmak zorunda kaldığı için özellikle gece idrara çıkmada artış hasta için bir sorundur. Ayrıca yüksek şeker nedeniyle ileride ortaya çıkabilecek göz ve görme sorunları. Kadınlarda terleme artışı, tüylenme artışı ve adet düzensizlikleri ve erkeklerde cinsel güçsüzlük gibi diğer sorunların yanında. Komplikasyonlardan bağımsız olarak yüksek tansiyon ve baş ağrısına neden olan şey. Böylece doktor, hastanın çektiği bu eziyet hakkında tam bir fikre sahiptir. Bu nedenle bahsettiğimiz gibi hasta rehberliğinin hastanın bu sıkıntıdan kurtulması için onun yararına olması gerekir.

Hastayi yönlendirme açisindan bir fark var mı?

Elbette hastanın gözden kaçırdığı birçok tedavi vardır. Çevirmenin bu konuda bilgisi yoktur. Buna bir örnek, kısmi veya tam körlüğü olan bazı hastalar için elektronik gözdür. Pıhtılaşma yoluyla büyümüş bir prostatın tedavisine ek olarak. Böylece bir hasta belirli bir tedavi için geldiğinde onu en iyi tedavi yöntemlerine yönlendiriyoruz. Tedavi sonrası komplikasyon açısından en ucuzu ve en azı olabilir.

Bir tercüman hastayi yönlendirebilir mi?

Konu iki çift ayakkabı veya kot pantolon almaksa tercüman tarafından hastayı yönlendirmek elbette mümkündür ama konu hastanın sağlığı ve bedeni ile ilgiliyse tercümanın bunu anlaması elbette mümkün değildir, çeviriyle ilgili bazı tıbbi terimleri bile anlamayabilir.

Hangi şehirlerle iş birliği yapiyorsunuz ?

Bimaristan ismi, tüm Türkiye’yi tek bir hastaneye dönüştürmek olan ilkemizden gelmektedir. Yani Türkiye’de tedaviden bahsederken. Gerçekten bunu kastediyoruz. Türkiye genelinde bulunan devlet hastanelerinin çoğu ile iş birliğimiz bulunmaktadır.

Contact Form Demo (#3)
1
1
tr_TRTR