Türkiye’de Tedavi

Türkiye’de tedaviyi diğer ülkelerden ayıran nedir ve oradaki tedavi fiyatları ne durumda? Sağlık turizmi ne anlama gelmektedir?

Son on yılda dünyada tedavi arayan turist sayısı 10 milyonu aştı ve yıllık cirosu 100 milyar doları buluyor.
Ayrıca termal turizm (kükürtlü sular, maden suları) ve doğal tedavilerde turist sayısının bu rakamın çok üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

Sağlık turizmi çok yeni bir kavram değil. Antik Yunan’dan beri insanlar hastalıklarını tedavi etmek için seyahat etmişlerdir.

Sağlık turizmi, farklı hastalıkları tedavi etmek için kişinin ikamet ettiği yerden farklı bir şehre veya ülkeye seyahat etmesini içermesi bakımından yerel tedavilerden farklıdır.

Medikal turizmle ilgilenen ilk ülkelerden birinin Türkiye olduğu görülmektedir.

Türkiye’nin coğrafi ve stratejik konumu, dünya çapında onaylı hizmet kalitesi ve aşırı sıcak ve soğuktan uzak ikliminin yanı sıra,

Üç kıta için uçuş mesafesi dört saati geçmiyor, çünkü dünyada 1,5 milyar insana ulaşarak onlara dünyadaki en yeni tedavi yöntemlerini sunabiliyor.

Neden Türkiye’de Tedavi?

  • Birincisi, dünya standartlarında sağlık hizmeti kalitesi, Türkiye olarak sürekli en yeni tıbbi cihazları getirmek için çalışıyor.
  • Yüksek tıbbi verimlilik, Türkiye olarak, siyasi istikrarın ardından, ülke dışından tüm doktorları geri döndürmeye çalıştı ve tıbbi uzmanlıklarına hizmet etmek için birden fazla tıp merkezi açmaya motive etti.
  • Rekabetçi fiyat avantajları.
  • Kişisel ve çeşitli hizmetler.
  • Joint Commission International (JCI) tarafından küresel olarak akredite edilen sağlık kurum ve kuruluşlarının sayısı.
  • Hastaların tedavi için hastanelere ulaşımını kolaylaştıran birçok şirketin varlığı. İster devlet ister özel olsun, çoğu hastanede birkaç dil konuşan tercümanlar vardır.
  • Hastanelerde bekleme süresi hasta için nispeten kısadır.
  • Zengin kültürel miras.

Bu özellikler, ülkeyi geçici olarak ziyaret eden turistlerin ve emekli olduktan sonra hayatlarının geri kalanını başka bir ülkede geçirmek isteyen kişilerin düşüncelerinin şekillenmesinde önemli bir role sahiptir.

Hastalar Türkiye’yi sadece fiyat oranları nedeniyle tercih etmiyorlar. Türkiye’de tıbbi tedavi ve ameliyatların maliyeti birçok Batı Avrupa ve gelişmiş ülkeye göre oldukça uygundur. Örneğin tüp bebek tedavisi Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 15.000 ila 16.000 USD iken Türkiye’de 2.000 doların altındadır.

Miyopi, hipermetropi, astigmat lazer tedavisi Avrupa ülkelerinde olduğu gibi tıbbi operasyonlardan 4000 ile 8000 Euro arasında değişirken, Türkiye’de 600 Euro’dur. Açık kalp ameliyatı fiyatları Avrupa ülkelerinde ortalama 25.000 EUR, Türkiye’de 1. sınıf hastanelerde 10.000 USD’dir.

Emekli olduktan sonra sağlık alanında Batı Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde görülen yüksek fiyatlar nedeniyle sağlık sorunu yaşayan emekliler de hayatlarını Türkiye’de sürdürmeyi tercih ediyor. Bu durum uluslararası emeklilik göçüne yol açmaktadır.

Ve nihayetinde unutmamalıyız ki, Türk lirasının hızlı düşüşü nedeniyle Türkiye’deki fiyatlar, örneğin tıbbi gelişme farkıyla, Hindistan’daki en ucuz tıbbi fiyatlar ile rekabet halindeydi.

Sağlık turizmi için sağlık kurum ve kuruluşlarının Joint Commission International (JCI) tarafından akredite edilmesi gerekmektedir.Türkiye’de/hastanede yaklaşık 45 akredite sağlık kuruluşu birimi bulunmakta ve bu konuda dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Bu akredite kuruluşların çoğu İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul, hem akredite sağlık kuruluşu sayısı hem de sağlık hizmetlerinin çeşitliliği açısından dünyada ilk sırada yer almaktadır.

Tüm farklı hastane sektörlerinde çalışan, yüksek dereceler almış ve Türkiye’de medikal turizmi kolaylaştırmaya gerçek katkıları olan çok sayıda Arap doktorun olduğunu belirtmekte fayda var.

Son 4 yılda Türkiye’de 18’den fazla şehir hastanesi (Şehir hastanesi) inşa edildi.

Bu hastaneler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na göre kurulmuştur.
Eğitim ve araştırma amaçlı normal şehir ve devlet hastanelerinin aksine, büyük bölgesel sağlık kompleksleri olarak organize edilirler.
Amaç, her türlü sağlık birimini bünyesine katarak, en ileri teknolojik ve tıbbi imkanlarla her türlü sağlık ihtiyacını karşılamaktır. Türkiye geneline yayılmış en küçük hastane 500 yataklı, en büyük hastane 3.600 yataklıdır.

Fiyat Ve Hizmet Açisindan Türkiye’deki Tedavi Merkezlerinin Türleri

Türkiye’de hastanelerde tedavi fiyatları 6 kategoriye ayrılmaktadır.

Türkiye’deki Devlet Hastanelerinde Tedavi Fiyatlari

Birincil Hastaneler: Bu hastanelerde basit ameliyatlar yapılmakta ve fiyatlar oldukça uygun olmakla birlikte karmaşık ameliyatlar yapılmamaktadır.

İkinci sınıf araştırma ve eğitim hastaneleri: Bu hastanelerde karmaşık ameliyatlar yapılıyor ancak merkez nispeten küçük. Fiyat, sınırlı geliri olan insanlar için uygundur.

Üniversite ve şehir hastaneleri (şehir hastanesi): Bunlar dev hastaneler ve tüm karmaşık operasyonlar içlerinde yapılıyor. Fiyat nispeten yüksek ama çoğu durumda özel hastanelerden daha az kalıyor”, ancak diğer zamanlarda daha fazla olabilir, bu nedenle tedaviye başlamadan önce fiyatın onaylanması gerekir.

Türkiye’de Özel Hastanelerde Tedavi

Küçük özel hastaneler: Sadece küçük işlemler yapılır.

Modern ve devasa hastaneler ama fiyatları üniversite hastaneleriyle aynı veya biraz daha fazla olan bir zincir değil..

Medical Park, Ajibadem ve Medicana gibi hastane zincirleri: Hastaneler geliştirildi ve fiyatlar yüksek ama Avrupa Birliği ve Amerika’daki fiyatlardan daha düşük kalıyor.

Yaparız Bimaristan Şirketi Fiyat ve deneyim açısından Türkiye’nin en iyi tedavi merkezlerini seçmek.

Tüm makaleleri ve Türkiye’deki tüm bilimsel gelişmeleri aşağıda okuyabilirsiniz.

Türkiye’deki En Ucuz Hastaneler Hangileridir?

Türkiye’deki en ucuz hastaneler, ülkedeki birinci sınıf hastanelerdir.

Bimaristan Travel Ekibi ile Türkiye’de Tedavi

Bazıları Hindistan’da tedavinin Türkiye’deki tedaviden daha ucuz olduğunu düşünebilir ve bu nedenle hastalar tarafından zaman zaman tercih edilebilir, ancak Bimaristan’da daha büyük tıbbi gelişmelerle Hindistan’daki fiyatları aşmadan tedavide en iyi fiyatı almanıza büyük ölçüde yardımcı oluyoruz.

Tedavi İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Arap vatandaşları için Türkiye’nin ve özellikle İstanbul’un medikal turizm alanında en iyi destinasyon olduğu kesindir çünkü Arap doktorların her alana giriş yapması ve böylece onları belli alanlarda fark yaratan en iyi doktorlarla tanıştırması, ve bu başka hiçbir ülkede mevcut değildir.

Contact Form Demo (#3)
1
1
tr_TRTR